השתלות שיניים ב 2023

השתלות שיניים הופכות לאחת השיטות הפופולריות ביותר להחלפת שיניים. במהלך השנים, התקדמות הטכנולוגיה הדנטלית אפשרה לפתח מגוון של שתלים דנטליים, שכל אחד מהם נועד לענות על הצרכים והרצונות הספציפיים של המטופלים. עם מגוון רחב של אפשרויות השתלת שיניים זמינות, יכול להיות קשה לדעת איזה סוג מתאים לך. בפוסט זה בבלוג, נחקור את הסוגים השונים של שתלים דנטליים הזמינים כיום, כולל שתלים קונבנציונליים, מיני שתלים, תותבות יתר ו-all-on-4. כמו כן, נדון ביתרונות ובחסרונות של כל סוג שתל על מנת שתוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי הסוג הטוב ביותר עבורך. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על הסוגים השונים של השתלות שיניים ועל היתרונות שהם מציעים.

 

1. שתלי אנדוסטאלי

 

שתלי אנדוסטאלי הם הסוג הנפוץ ביותר של השתלת שיניים בשימוש כיום. הם ממוקמים ישירות לתוך עצם הלסת ומוחזקים במקומם בעזרת בורג או עמוד. שתלי אנדוסטאלי משמשים לעתים קרובות כאשר יש מספיק עצם לסת בריאה כדי לתמוך בהם. שתלים אלו משמשים בדרך כלל להחלפת שיניים חסרות בודדות או מרובות או לתמיכה בגשר או תותבת. שתלי אנדוסטאלי נחשבים לפתרון בטוח, אמין ועמיד לאורך זמן עבור אנשים שחסרה שן אחת או יותר.

 

2. שתלים תת-פריוסטאליים

 

שתלים תת-פריוסטאליים הם אופציה לאנשים שיש להם עצם לסת רדודה או שאינם יכולים ללבוש שיניים תותבות. הם מורכבים ממסגרות מתכת המותאמות על עצם הלסת, ממש מתחת לקו החניכיים. למסגרות המתכת מוצמדות עמודי מתכת, הבולטים דרך החניכיים. עמודי מתכת אלו משמשים כעוגנים עבור שיניים מלאכותיות. שתלים תת-פריוסטאליים פחות פולשניים מאשר סוגים אחרים של שתלים, אך עשויים שלא להיות יציבים כמו שתלים אנדוסטאליים.

 

3. מיני שתלים

 

מיני שתלי נועדו להחליף שן בודדת או לאבטחת תותבת. שתלים אלו קטנים יותר מהשתלים המסורתיים, ולכן נדרשים פחות ניתוח פולשני להחדרתם. ניתן להחדיר אותם גם באזורים שיש להם פחות צפיפות עצם או שקשה להגיע אליהם בגלל גודלם. מיני שתלי ממוקמים ישירות לתוך עצם הלסת ויכולים לאבטח תותבת תוך דקות ספורות. שיעור ההצלחה של שתלים מיני דומה לשתלים מסורתיים, אך גודלם הקטן אומר שהם עשויים לדרוש בדיקות תכופות יותר.

 

4. השתלות הכל על 4

 

השתלת הכל על ארבע (4) שתלים דנטליים היא אחד מטיפולי השתלת השיניים הנפוצים ביותר כיום. שיטה זו כוללת החלפת קשת מלאה של שיניים חסרות בארבעה (4) שתלים דנטליים. כל שתל מונח לתוך עצם הלסת ופועל כשורש מלאכותי. לאחר מכן, על השתלים יש שיקום כגון גשר דנטלי או תותבת. טיפול זה מומלץ לרוב למי שאיבד כמות משמעותית של רקמת עצם, שכן הוא מספק בסיס בטוח ויציב יותר לשיניים החלופיות. היתרון של טכניקה זו הוא שזוהי דרך משתלמת יחסית לשחזר סט מלא של שיניים במכה אחת.

 

5. שתלים בהעמסה מידית

 

שתלים בהעמסה מידית  הם הסוג העדכני ביותר של השתלות שיניים. שתלים אלו דורשים ניתוח אחד בלבד וניתן להעמיס אותם בשן תותבת או בשיניים באופן מידי, תוך ביטול הצורך בניתוח שני וזמן ריפוי ארוך. השתל הדנטלי עשוי מטיטניום והוא מוחדר ישירות לעצם הלסת. שתל מסוג זה מתאים ביותר למטופלים שחווים איבוד עצם בלסת או שיש להם שן חסרה.

 

לסיכום, השתלת שיניים עברה דרך ארוכה בעשורים האחרונים. עם הפיתוח של שתלי שיניים מיני ו-All-on-4, יותר אנשים מתמיד יכולים ליהנות מהיתרונות של השתלות שיניים, כגון חיוך בטוח וטבעי ובריאות הפה משופרת. בין אם אתם מחפשים פתרון לטווח ארוך לשיניים חסרות ובין אם אתם מחפשים אופציה משתלמת יותר, השתלות שיניים הן אופציה מצוינת עבור אנשים רבים. שוחח עם רופא השיניים שלך על איזה סוג של שתל יתאים לצרכים האישיים שלך